Počítače - HTML  -  Umístění stránek v síti www, hosting

Umístění stránek v síti www, hosting

Pokud si stránky vytvoříte, musíte je také zpřístupnit ostatním uživatelům, aby stránky mohly plnit svůj informační účel.

1/ Umístění vašich stránek - hosting

Vaše stránky zabírají určité místo a vy budete potřebovat je umístit na nějakém veřejně přístupném místě (přípojném bodu internetu - budete nějaké společnosti platit za hostování vašich stránek. Hosting lze zajistit i zdarma, ale tomu ve většině odpovídá i snížená kvalita služeb.
Pro nejjednodušší statické stránky v počtu několika kusů, je hosting zdarma použitelný, ale je mutné počítat s tím, že žádné takové služby nejsou garantovány a občas budou např. vaše stránky nedostupné. Pro vyhledání takových firem zadejte do vyhledávače např. frázi "hosting zdarma" a jistě vám prohlížeč několik firem nabídne. Běžný standardní placený hosting se počítá v řádu stokorun, ale až několika tisíc pokud máte nadstandardní či speciální požadavky.

2/ Doména

Je třeba se rozhodnout, zda potřebujete svojí vlastní doménu. Adresa URL vašich stránek bude tvořena názvem serveru (doménou) a cestou k vašemu HTML souboru. Doména se platí většinou na jeden rok a cena se pohybuje v řádu maximálně několika stovek Kč. Pokud si nezakoupíte vlastní název (doménu) , bude cesta k vašim stránkám obsahovat i název domény hostitelské firmy (která vám poskytuje hosting).

Příklad.:
Vlastníte firmu ABC-laky s.r.o. a hosting vám poskytne společnost HostSlužby.

Máte 2 možnosti:

1/ nebudete si kupovat vlastní doménu, pak adresa vaši stránek bude mít tvar např.:
"www.hostsluzby.cz/abc-laky.html"

2/ zaplatíte si vlastní doménu, pak adresa vašich stránek bude mít tvar
např. "www.abc-laky.cz"


Technicky je umístění stránek a zajištění hostingu celkem jednoduchá záležitost. Zadejte v libovolném vyhledávači, např. na Seznamu klíčové slovo "hosting" a vyhledávač vám najde desítky společností, které vám tuto službu poskytnou. Tato společnost vám i zařídí případnou registraci domény.

Celá procedura objednání až po zprovoznění proběhne většinou do od 2 do několika málo dní a vše lze vyřídit elektronickou poštou.

Budete vybírat zřejmě podle výše poplatku za roční služby , ale i podle rozsahu služeb, které vám předmětná společnost za tyto peníze poskytne. Cenné a zajímavé pro vás budou zejména statistiky návštěvnosti, dále možnost zřízení e-mailových schránek, dostupnost, klientský servis, help linka ap.Pokud si nevíte rady s výrobou, či umístěním vašich stránek na veřejné síti, bez obav kontaktujte naší redakci (viz kontakt v záhlaví), stránky vám zhotovíme a zajistíme.
Tip
Zahrajte si na banjo. . V sekci Hudba, nástroje, zpěvníky , se dozvíte mnoho informací o banju - technika hry, akordy, ladění apod.
Vložit nový inzerát Inzerce zdarma:
Kávovar
Kávovar v záruce na mletou kávu - presso. PC 3 000 NC 1000 Kč. Nevhodný dárek. ...
Zvuk.aparát - končím
1 x Mix Belinger Xenyx 1832 FX 2 x Dexon BC 1000A ( aktivní ) a 200 W 2 x Dexo ...
foto k inzerci Available Yamaha Tyros 5, Pioneer D
We are a large musical instrument trading company, who enjoyed good reputation f ...
Daruji chov morcatek
Daruji zdrava,dospela morcatka. I na zkrm hadovi. Plzen. ...
JEŘÁBNÍK A ŘIDIČ VZV
Do logistiky ve dvousměnném provozu hledám jeřábníky a řidiče vzv. Nutný průkaz ...
foto k inzerci ELEKTROMECHANIK
Hledám šikovné elektromecaniky či elektromechaničky pro přípravu a rozvod kabelá ...
Prodam Apple Iphone SE 2016
Plne funkcni,neposkozeny mobil zlate barvy na jednu sim kartu vcetne nabijecky. ...
foto k inzerci Zahradní nábytek z dubu
Dobrý den, Vyrábím masivní zahradní nábytek na zakázku sestávající ze stolu a 4 ...
Copyright © 2008 - 2020   Plzenak.cz
Všechna práva vyhrazena , kopírování a další užití zveřejněných materiálů je možné pouze se souhlasem redakce :   Kontakt  
Hledat na internetu

Hlavní strana | Inzerce | Počítače | Hudba | Kontakt