Počítače - HTML  -  Stručně o - XHTML, CSS, PHP, Java scriptu

Stručně o - XHTML, CSS, PHP, Java scriptu

V současné době udává směr, jaký se bude vyvíjet tvorba webu společnost W3C, která dohlíží nad strukturou internetu a určuje standardy. Existuje více specifikací a modifikací HTML jazyka, které se více či méně liší způsobem interpretace jednotlivými prohlížeči i praktickým použitím. Jednotlivé specifikace k verzím a DTD najdete na http://www.w3.org

XHTML

je modifikace jazyka HTML. XHTML byl uveden do života proto, aby usnadnil přechod tvůrců webů od HTML k XML , což je jazyk, který je více systémový, silnější a flexibilnější než HTML a hlavně umožňuje efektivní práci s daty. XHTML se liší od HTML lehce rozdílnou syntaxí a zavržením některých možností formátování. Jazyk XHTML má v obecné rovině dvě verze - striktní a přechodovou (transitional).
Přechodová je volnější, lze použít i některé zavržené vlastnosti, postupy a značky (= zatím ještě podporované, ale do budoucna se s nimi nepočítá). Striktní verze vám již neodpustí žádnou chybičku a má přesná pravidla.
Ještě existuje verze Frames pro práci s rámy, ale ta nás v tuto chvíli nemůže zajímat. Nehledě na to, že rámy to mají do budoucna nejisté a jejich používání se obecně nedoporučuje.


CSS

- jsou šablony stylů. Kaskádové styly umožňují zcela oddělit obsah od formy. Znamená to že vytvoříte stránku pouze onsahově bez použití formátování písma, bloků apod. a vzhled stránky (nebo celého webu) je umístěn většinou v externím souboru. CSS jsou současným standardem pro stavbu zejména rozsáhlejších webů. Výhodou je, že změnou souboru se styly je možné během chvilky naráz změnit vzhled celého portálu, čítajícího např. několik stovek stránek.

PHP

- je skriptovací jazyk , který pracuje na straně serveru. Výhodou tohoto jazyka je, že umí naprogramovat a obsluhovat nejen činnosti týkající se stránek, statistik, ap., ale umí i generovat stránky samotné. Pomocí PHP je spravován i tento server.
PHP , i ostatní skript. jazyky se často v souvislosti s tvorbou webových stránek kamarádí s databázemi (nejčastěji MySQL), které uchovávají a spravují data, tabulky a větší objemy informací (např. informace o zboží, adresáře ap.).

Java script

- je skriprovací jazyk, který pracuje na straně klienta (tedy přímo ve vašem počítači). Většinou se používá na obsluhu formulářů, kontrolu vložených dat ap. Jeho nevýhodou je, že klient může mít trvale nastaveno zabezpečení - vypnutí provádění scriptů. Pak se tyto procedury neprovedou. Proto není vhodné obsluhovat touto formou stěžijní události.
Tip
Základy focení. V sekci Zajímavosti -základy focení najdete informace a rady pro začátečníky ohledně fotografování pomocí digitálního fotoaparátu.
Vložit nový inzerát Inzerce zdarma:
Kávovar
Kávovar v záruce na mletou kávu - presso. PC 3 000 NC 1000 Kč. Nevhodný dárek. ...
Zvuk.aparát - končím
1 x Mix Belinger Xenyx 1832 FX 2 x Dexon BC 1000A ( aktivní ) a 200 W 2 x Dexo ...
foto k inzerci Available Yamaha Tyros 5, Pioneer D
We are a large musical instrument trading company, who enjoyed good reputation f ...
Daruji chov morcatek
Daruji zdrava,dospela morcatka. I na zkrm hadovi. Plzen. ...
JEŘÁBNÍK A ŘIDIČ VZV
Do logistiky ve dvousměnném provozu hledám jeřábníky a řidiče vzv. Nutný průkaz ...
foto k inzerci ELEKTROMECHANIK
Hledám šikovné elektromecaniky či elektromechaničky pro přípravu a rozvod kabelá ...
Prodam Apple Iphone SE 2016
Plne funkcni,neposkozeny mobil zlate barvy na jednu sim kartu vcetne nabijecky. ...
foto k inzerci Zahradní nábytek z dubu
Dobrý den, Vyrábím masivní zahradní nábytek na zakázku sestávající ze stolu a 4 ...
Copyright © 2008 - 2020   Plzenak.cz
Všechna práva vyhrazena , kopírování a další užití zveřejněných materiálů je možné pouze se souhlasem redakce :   Kontakt  
Hledat na internetu

Hlavní strana | Inzerce | Počítače | Hudba | Kontakt