Počítače - HTML  -  Stručně o - XHTML, CSS, PHP, Java scriptu

Stručně o - XHTML, CSS, PHP, Java scriptu

V současné době udává směr, jaký se bude vyvíjet tvorba webu společnost W3C, která dohlíží nad strukturou internetu a určuje standardy. Existuje více specifikací a modifikací HTML jazyka, které se více či méně liší způsobem interpretace jednotlivými prohlížeči i praktickým použitím. Jednotlivé specifikace k verzím a DTD najdete na http://www.w3.org

XHTML

je modifikace jazyka HTML. XHTML byl uveden do života proto, aby usnadnil přechod tvůrců webů od HTML k XML , což je jazyk, který je více systémový, silnější a flexibilnější než HTML a hlavně umožňuje efektivní práci s daty. XHTML se liší od HTML lehce rozdílnou syntaxí a zavržením některých možností formátování. Jazyk XHTML má v obecné rovině dvě verze - striktní a přechodovou (transitional).
Přechodová je volnější, lze použít i některé zavržené vlastnosti, postupy a značky (= zatím ještě podporované, ale do budoucna se s nimi nepočítá). Striktní verze vám již neodpustí žádnou chybičku a má přesná pravidla.
Ještě existuje verze Frames pro práci s rámy, ale ta nás v tuto chvíli nemůže zajímat. Nehledě na to, že rámy to mají do budoucna nejisté a jejich používání se obecně nedoporučuje.


CSS

- jsou šablony stylů. Kaskádové styly umožňují zcela oddělit obsah od formy. Znamená to že vytvoříte stránku pouze onsahově bez použití formátování písma, bloků apod. a vzhled stránky (nebo celého webu) je umístěn většinou v externím souboru. CSS jsou současným standardem pro stavbu zejména rozsáhlejších webů. Výhodou je, že změnou souboru se styly je možné během chvilky naráz změnit vzhled celého portálu, čítajícího např. několik stovek stránek.

PHP

- je skriptovací jazyk , který pracuje na straně serveru. Výhodou tohoto jazyka je, že umí naprogramovat a obsluhovat nejen činnosti týkající se stránek, statistik, ap., ale umí i generovat stránky samotné. Pomocí PHP je spravován i tento server.
PHP , i ostatní skript. jazyky se často v souvislosti s tvorbou webových stránek kamarádí s databázemi (nejčastěji MySQL), které uchovávají a spravují data, tabulky a větší objemy informací (např. informace o zboží, adresáře ap.).

Java script

- je skriprovací jazyk, který pracuje na straně klienta (tedy přímo ve vašem počítači). Většinou se používá na obsluhu formulářů, kontrolu vložených dat ap. Jeho nevýhodou je, že klient může mít trvale nastaveno zabezpečení - vypnutí provádění scriptů. Pak se tyto procedury neprovedou. Proto není vhodné obsluhovat touto formou stěžijní události.
TipZáklady práce v Excelu V sekci Počítače - Excel - minikurz najdete základy práce s tímto programem a mnoho dalšího.
Vložit nový inzerát Inzerce zdarma:
Pronájem bytu 1kk
Pronajmu byt 1kk v Plzni Skvrňanech za 9000,-plus 10000,-vratná kauce. Nově reko ...
Prodám
Stolek pod počítač s výsuvnou deskou pro klávesnici ...
strojník
Hledáme strojníka pásového minirypadla,nejlépe z Plzně a okolí.Strojní průkaz po ...
nový sterilizator 20x20
nový sterilizátor zničí very, bakterie a mikroorganismy. Značka Germix cena 1499 ...
Daruji ochocene morcatko
Daruji ochocene,dospele morce. Specha! Pridam krmeni. Osobni odber v Plzni. ...
Daruji mlady chovny par potkanu
Daruji mlady,chovny par potkanu,specha! Pridam krmeni. Osobni odber v Plzni. ...
foto k inzerci 2 KŘESLA NA ZAHRADU
Prodám dřevěná polohovací křesla Orlando na zahradu včetně potahů (2 ks). Úplně ...
foto k inzerci KOČÁREK PRO PANENKU
Prodám hezký kočárek pro panenku. Cena je 220 Kč. Info na tel. 728799053, Plzeň. ...
Copyright © 2008 - 2020   Plzenak.cz
Všechna práva vyhrazena , kopírování a další užití zveřejněných materiálů je možné pouze se souhlasem redakce :   Kontakt  
Hledat na internetu

Hlavní strana | Inzerce | Počítače | Hudba | Kontakt