Počítače - Word  -  Nabídky, panely nástrojů

Nabídky, panely nástrojů

Horní část každého okna ve Wordu vyplňují - Hlavní panel nabídek a další panely nástrojů (volitelně zobrazitelné) .Panel nabídek ( hlavní menu) - stručný popis jedn. položek menu

Hlavní menu

Soubor

Obsahuje příkazy týkající se práce se souborem jako celkem - zejména otevírání souborů, ukládání, odeslání poštou a tisk. Užitečná funkce je nabídka Náhled, která nám umožní vizuální kontrolu dokumentu před tiskem.

Úpravy

Zde najdeme příkazy pro práci s obsahem dokumentu - mazání, přenášení, vkládání a vyjímání částí textu. Užitečným pomocníkem pro orientaci v objemných souborech je funkce Hledat ( najde zadané slovo, nebo spojení) a funkce Nahradit (nahradí zadaný text za jiný).

Zobrazit

Zde hledejte různé možnosti zobrazení dokumentu, dále můžete vybrat které pomocné panely nástrojů chcete zobrazit v horní části okna. V této sekci také budete upravovat záhlaví a zápatí dokumentu a pomocí lupy budete moci zvětšit či zmenšit zobrazení dokumentu na vaší obrazovce.

Vložit

Tato nabídka obsahuje příkazy pro vložení všeho možného do vašeho dokumentu. Můžete vkládat např. ukončení stránky, datum, aktuální čas, ale i obrázky, poznámky, hypertextové odkazy ap.

Formát

Zde budete zejména volit formátování písma (velikost, barva, typ,..) , odstavců, nastavovat odrážky a číslování seznamů, pracovat se styly a nastavovat pozadí stránky (pro web).

Nástroje

Zde najdete pomocné funkce programu, např. kontrolu pravopisu, aut. opravy, zámek dokumentu, makra a příkaz pro zobrazení karty Možnosti, kde je možné upřesnit nastavení a chování programu Word. Příkaz Vlastní - vám umožní hromadně vybrat panely nástrojů, které chcete zobrazit v okně ( na své pracovní ploše).

Tabulka

Zde najdete nástroje pro případnou práci s tabukou. To použijete v případě potřeby práce se vzorci, výpočty, nebo pokud je potřeba formátovat data do sloupců, ap.

Okno

Zde najdete seznam všech současně otevřených dokumentů a zároveň máte zde možnost přehledně s nimi pracovat a uspořádat si je na pracovní ploše.

Nápověda

Nápověda se vám občas bude hodit. Navíc zde najdete příkazy pro správu porušených souborů, v novějších verzích Office i příkaz pro aktivaci produktu a případně další informace systémového charakteru.

Panely nástrojů (nabídek) - volitelně zobrazitelné

Po orčité době přijdete na to, které funkce využíváte častěji a které nikoliv. Aby byla vaše práce efektivnější, můžete si na pracovní ploše zobrazit pomocné panely nástrojů s tlačítky nejpoužívanějších funkcí. Tyto panely jsou sdruženy funkčně podle okruhu využití a vy nebudete muset např. pro každou změnu písma otevírat hlavní menu - Formát - Písmo. Jednoduše kliknete na tlačítko zobrazeného panelu ( zde Formát) , které máte přímo na prac. ploše okna.
Doporučuji vám pro začátek zobrazit panel Formát ( vše okolo písma) a případně panel Standardní , kde jsou tlačítka týkající se ukládání, otevírání souborů, tisk ap.

Pokud nevíte co jednotlivá tlačítka s obrázky znamenají, postačí nad tlačítko najet myší a ukáže se nám jeho textový popisek

Možnosti zobrazení panelů nástrojů


1/ pomocí hlavního menu Zobrazit - Panely nástrojů + vybrat si konkr. panel
2/ hromadně pomocí hlavního menu Nástroje - Vlastní - označit všechny požadované panely
3/ najet myší do prostoru hlavního menu a stiskem pravého tlačítka myši vyvolat kontextovou nabídku , kde lze opět označit příslušný panel nástrojů
TipPosílejte SMS zdarma. V sekci Aktuality - SMS zdarma najdete odkazy na stránky, z kterých je možné posílat zdarma SMS na telefony.
Vložit nový inzerát Inzerce zdarma:
Holubi
Prodám holuby polské rysy modré šup 1ks 100kc a paviky 1ks 50kc tel 737173473 st ...
foto k inzerci Cane Corso - štěně s PP
Cane Corso s PP - poslední štěně- krásný pejsek (světle plavý s černou maskou) č ...
Sběr podpisů
Hledáme šikovné brigádníky na sběr podpisů pro prezidentského kandidáta. Brigádn ...
Koupím chatu nebo chalupu
Dobrý den,koupím chatu nebo chalupu v okolí Plzeň do 20km.Musí tam být elektrika ...
dívčí pantofle
Prodám dívčí pantofle Adidas - ze Sportisima (špatná velikost) - vel. 34. černé ...
Trampolína 305 cm
Prodám trampolinu 305 cm. Pěkný stav. Vloni kupovaná nová ochranná síť o ochrann ...
Nejsi moc hezka?
Najde muz inval.duchodce 52/170 obyc.zenu z Domazlic-Plzen ktera je taky sama ja ...
Holubi
Prodám holuby paniky cena 1 ks 50 kc ...
Copyright © 2008 - 2022   Plzenak.cz
Všechna práva vyhrazena , kopírování a další užití zveřejněných materiálů je možné pouze se souhlasem redakce :   Kontakt  
Hledat na internetu

Hlavní strana | Inzerce | Počítače | Hudba | Kontakt