Počítače - Word  -  Nabídky, panely nástrojů

Nabídky, panely nástrojů

Horní část každého okna ve Wordu vyplňují - Hlavní panel nabídek a další panely nástrojů (volitelně zobrazitelné) .Panel nabídek ( hlavní menu) - stručný popis jedn. položek menu

Hlavní menu

Soubor

Obsahuje příkazy týkající se práce se souborem jako celkem - zejména otevírání souborů, ukládání, odeslání poštou a tisk. Užitečná funkce je nabídka Náhled, která nám umožní vizuální kontrolu dokumentu před tiskem.

Úpravy

Zde najdeme příkazy pro práci s obsahem dokumentu - mazání, přenášení, vkládání a vyjímání částí textu. Užitečným pomocníkem pro orientaci v objemných souborech je funkce Hledat ( najde zadané slovo, nebo spojení) a funkce Nahradit (nahradí zadaný text za jiný).

Zobrazit

Zde hledejte různé možnosti zobrazení dokumentu, dále můžete vybrat které pomocné panely nástrojů chcete zobrazit v horní části okna. V této sekci také budete upravovat záhlaví a zápatí dokumentu a pomocí lupy budete moci zvětšit či zmenšit zobrazení dokumentu na vaší obrazovce.

Vložit

Tato nabídka obsahuje příkazy pro vložení všeho možného do vašeho dokumentu. Můžete vkládat např. ukončení stránky, datum, aktuální čas, ale i obrázky, poznámky, hypertextové odkazy ap.

Formát

Zde budete zejména volit formátování písma (velikost, barva, typ,..) , odstavců, nastavovat odrážky a číslování seznamů, pracovat se styly a nastavovat pozadí stránky (pro web).

Nástroje

Zde najdete pomocné funkce programu, např. kontrolu pravopisu, aut. opravy, zámek dokumentu, makra a příkaz pro zobrazení karty Možnosti, kde je možné upřesnit nastavení a chování programu Word. Příkaz Vlastní - vám umožní hromadně vybrat panely nástrojů, které chcete zobrazit v okně ( na své pracovní ploše).

Tabulka

Zde najdete nástroje pro případnou práci s tabukou. To použijete v případě potřeby práce se vzorci, výpočty, nebo pokud je potřeba formátovat data do sloupců, ap.

Okno

Zde najdete seznam všech současně otevřených dokumentů a zároveň máte zde možnost přehledně s nimi pracovat a uspořádat si je na pracovní ploše.

Nápověda

Nápověda se vám občas bude hodit. Navíc zde najdete příkazy pro správu porušených souborů, v novějších verzích Office i příkaz pro aktivaci produktu a případně další informace systémového charakteru.

Panely nástrojů (nabídek) - volitelně zobrazitelné

Po orčité době přijdete na to, které funkce využíváte častěji a které nikoliv. Aby byla vaše práce efektivnější, můžete si na pracovní ploše zobrazit pomocné panely nástrojů s tlačítky nejpoužívanějších funkcí. Tyto panely jsou sdruženy funkčně podle okruhu využití a vy nebudete muset např. pro každou změnu písma otevírat hlavní menu - Formát - Písmo. Jednoduše kliknete na tlačítko zobrazeného panelu ( zde Formát) , které máte přímo na prac. ploše okna.
Doporučuji vám pro začátek zobrazit panel Formát ( vše okolo písma) a případně panel Standardní , kde jsou tlačítka týkající se ukládání, otevírání souborů, tisk ap.

Pokud nevíte co jednotlivá tlačítka s obrázky znamenají, postačí nad tlačítko najet myší a ukáže se nám jeho textový popisek

Možnosti zobrazení panelů nástrojů


1/ pomocí hlavního menu Zobrazit - Panely nástrojů + vybrat si konkr. panel
2/ hromadně pomocí hlavního menu Nástroje - Vlastní - označit všechny požadované panely
3/ najet myší do prostoru hlavního menu a stiskem pravého tlačítka myši vyvolat kontextovou nabídku , kde lze opět označit příslušný panel nástrojů
Tip
Zahrajte si na kytaru. . V sekci Hudba, nástroje, zpěvníky , se dozvíte mnoho informací o kytaře - technika hry, akordy, ladění atd.
Vložit nový inzerát Inzerce zdarma:
Pronájem
Hledám pronájem bytu v Plzni 0+1 nebo 1+1 Bez kauce a RK do 7000 Kč celkem ,jsem ...
Hledám
Dobrý den hledám brigádu pomoc obklady, sádrokartony,v kuchyni okolí domu jsem ...
Hledám pronájem bytu v Plzni
nebo v okolí do 10km. 4+1 nebo 3+1 od 12.4. na 7 měsíců za 12 000 Kč/měs. včetně ...
hledam pronajem bytu
dobry den,hledam dlouhodoby pronajem bytu pro jednu osobu v plzni ci v blizkem o ...
ahoj
Napíše mi kamarádka? Jsem normální mužský, mám rád život, něžnosti, přírodu, tur ...
foto k inzerci LCD monitor LG (55cm)
Prodám LCD monitor LG W2253TQ úhlopříčka 55 cm (21,5) Rozlišení: 1920x1080 Od ...
ahoj
Ahoj! Hledám ... a kdo hledá, najde ... -) ... hledám milou mladou ženu na spole ...
foto k inzerci DEKORACE AUTA ZE DŘEVA
Prodám dřevěný model auta na kterém se točí kola. Rozměry d.67 cm, š.28 cm a v.2 ...
Copyright © 2008 - 2021   Plzenak.cz
Všechna práva vyhrazena , kopírování a další užití zveřejněných materiálů je možné pouze se souhlasem redakce :   Kontakt  
Hledat na internetu

Hlavní strana | Inzerce | Počítače | Hudba | Kontakt