Počítače - Excel -  práce se sloupci a řádky

Práce se sloupci a řádky

Úprava výšky řádku

Výška řádku se standardně upravuje automaticky podle velikosti písma v buňce obsaženého textu. Pokud chcete změnit výšku řádku na jinou hodnotu, lze to zajistit volbou příkazu z hlavní nabídky Formát - Řádek, nebo pomocí myši. Kurzor myši přesuňte do prostoru popisku řádku (číslo) - při míjení horní, nebo spodní hranice řádku se vám změní kurzor na šipky nahoru a dolů. V této chvíli stiskněte levé tlačítko myši a tahem upravte výšku řádku podle svých představ.


Úprava šířky sloupce

Šířku sloupce lze zajistit volbou příkazu z hlavní nabídky Formát - Sloupec, nebo pomocí myši. Kurzor myši přesuňte do prostoru popisku sloupce (písmeno) - při míjení levé, nebo pravé hranice sloupce se vám změní kurzor na šipky vlevo a vpravo. V této chvíli stiskněte levé tlačítko myši a tahem upravte šířku sloupce podle svých představ.


Dialog

Hromadná úprava rozměrů řádků a sloupců

Pokud potřebujete upravit více řádků najednou , stačí je všechny označit ( klikem levého tlačítka myši na popisek v místě době kdy se popisek nezměnil na šipky, a tažením nahoru, nebo dolů rozšířit označenou oblast řádků) a upravit výšku jednoho řádku libovolného řádku z tohoto výběru - podle něj se následně upraví všechny ostatní označené řádky.

Vložení nových řádků řádků a sloupců

Nový sloupec nebo řádek je možné přesunktím kurzoru na místo vložení a volbou z hlavního menu Vložit - Řádek (nebo Sloupec). Pomocí myši lze obdobně po přesunutí na místo vložení vyvolat jejím pravým tlačítkem kontextovou nabídku a vybrat příkaz Vložit buňky. Po zobrazení dialogu si můžete vybrat zda vložíte řádek, nebo sloupec a kam chcete, aby se zbytek buňěk posunul.

Skrytí řádků a sloupců

Příkaz skrýt je součástí jak nabídky dostupné z hlavního menu Formát - Řádek (Sloupec), tak i z kontextové nabídky myši. Vyvolání nabídky jsem popsal již výše. Lze skrýt i více označených řádků (sloupců) najednou, i v nesouvislé oblasti. Číselná řada řádků a abecední řada sloupců je tímto nesouvislá. V místě, kde je skrytý řádek, nebo sloupec, je v popiscích zvýrazněné oddělítko. Po skrytí nejsou řádky a sloupce viditelné, fyzicky však existují a Excel s nimi počítá.

Znovu zviditelnit řádky a sloupce lze zadáním příkazu Zobrazit z hlavního menu Formát- Řádek (Sloupec), nebo pomocí kontextové nabídky myši ( po předchozím označení oblasti obsahující skryté elementy).

Tip
Učte se pracovat s počítačem - V sekci Počítače najdete mnoho zajímavých informací k ovládání počítače nejen pro začátečníky + minikurz Wordu , Excelu a Internetu.
Vložit nový inzerát Inzerce zdarma:
nový startér na sekačku
Prodám novou startovací pružinu na zahradní sekačku NAC DY 164 PMB a na ABG 480, ...
Prodej prošívaných dek
Prodám prošívané deky a polštáře ze šumavského peří.Cena dohodou. ...
Doučím angličtinu Plzeň
Doučím angličtinu děti i dospělé od úplných začátečníků po mírně pokročilé.Za ho ...
Najdeme se
Jsem muž hledám ženu 36,56 let na vztah lásku milovni pro život plný lásky bez h ...
foto k inzerci ChamSys MagicQ MQ80 Compact Lightin
ChamSys MagicQ MQ80 Compact Lighting Console Extremely powerful Price : 3300 Eu ...
foto k inzerci Roland Jupiter 8
Roland Jupiter 8 One of the greatest analog synths of all time, the Jupiter 8 fe ...
foto k inzerci Yamaha QL1 digital mix Digital mixi
Yamaha QL1 digital mix Digital mixing console 32x mono, 8x stereo 16 mix buses 8 ...
foto k inzerci Prodám hrobové misto
Prodám hrobové misto - Prodám hrobové misto- urnový hrob v Plzni na Ústředním h ...
Copyright © 2008 - 2023   Plzenak.cz
Všechna práva vyhrazena , kopírování a další užití zveřejněných materiálů je možné pouze se souhlasem redakce :   Kontakt  
Hledat na internetu

Hlavní strana | Inzerce | Počítače | Hudba | Kontakt