Počítače - Excel -  práce se sloupci a řádky

Práce se sloupci a řádky

Úprava výšky řádku

Výška řádku se standardně upravuje automaticky podle velikosti písma v buňce obsaženého textu. Pokud chcete změnit výšku řádku na jinou hodnotu, lze to zajistit volbou příkazu z hlavní nabídky Formát - Řádek, nebo pomocí myši. Kurzor myši přesuňte do prostoru popisku řádku (číslo) - při míjení horní, nebo spodní hranice řádku se vám změní kurzor na šipky nahoru a dolů. V této chvíli stiskněte levé tlačítko myši a tahem upravte výšku řádku podle svých představ.


Úprava šířky sloupce

Šířku sloupce lze zajistit volbou příkazu z hlavní nabídky Formát - Sloupec, nebo pomocí myši. Kurzor myši přesuňte do prostoru popisku sloupce (písmeno) - při míjení levé, nebo pravé hranice sloupce se vám změní kurzor na šipky vlevo a vpravo. V této chvíli stiskněte levé tlačítko myši a tahem upravte šířku sloupce podle svých představ.


Dialog

Hromadná úprava rozměrů řádků a sloupců

Pokud potřebujete upravit více řádků najednou , stačí je všechny označit ( klikem levého tlačítka myši na popisek v místě době kdy se popisek nezměnil na šipky, a tažením nahoru, nebo dolů rozšířit označenou oblast řádků) a upravit výšku jednoho řádku libovolného řádku z tohoto výběru - podle něj se následně upraví všechny ostatní označené řádky.

Vložení nových řádků řádků a sloupců

Nový sloupec nebo řádek je možné přesunktím kurzoru na místo vložení a volbou z hlavního menu Vložit - Řádek (nebo Sloupec). Pomocí myši lze obdobně po přesunutí na místo vložení vyvolat jejím pravým tlačítkem kontextovou nabídku a vybrat příkaz Vložit buňky. Po zobrazení dialogu si můžete vybrat zda vložíte řádek, nebo sloupec a kam chcete, aby se zbytek buňěk posunul.

Skrytí řádků a sloupců

Příkaz skrýt je součástí jak nabídky dostupné z hlavního menu Formát - Řádek (Sloupec), tak i z kontextové nabídky myši. Vyvolání nabídky jsem popsal již výše. Lze skrýt i více označených řádků (sloupců) najednou, i v nesouvislé oblasti. Číselná řada řádků a abecední řada sloupců je tímto nesouvislá. V místě, kde je skrytý řádek, nebo sloupec, je v popiscích zvýrazněné oddělítko. Po skrytí nejsou řádky a sloupce viditelné, fyzicky však existují a Excel s nimi počítá.

Znovu zviditelnit řádky a sloupce lze zadáním příkazu Zobrazit z hlavního menu Formát- Řádek (Sloupec), nebo pomocí kontextové nabídky myši ( po předchozím označení oblasti obsahující skryté elementy).

Vložit nový inzerát Inzerce zdarma:
Koupím křečíka džungarského
Koupím Křečka džungarského ...
foto k inzerci Ostružinová dárková sada
Ostružinová dárková sada obsahuje produkty, které výtečně chutnají a podporují i ...
Daruji skupinku morcat
Daruji skupinku morcatek. Osobni odber v Plzni. ...
Prodam
Prodam tašky v dobrem stavu cca 300 ks ...
Papír na malování
Daruji zdarma tvrdý bílý papír pro děti na malování ...
foto k inzerci YAMAHA WR 125X
Prodám moto YAMAHA WR 125X, r. v. 2009, modrý, homol. laděný výfuk IXIL, blastry ...
foto k inzerci Mátová dárková sada
Tato dárková sada je vhodným dárkem ke každé příležitosti. Máta se již od dávnýc ...
foto k inzerci Ernie Ball Expression Overdrive
Vyměním nebo prodám tento ‚zlatý šperk‘ ve stavu nového kusu. Zajímal by mne EHX ...
Copyright © 2008 - 2020   Plzenak.cz
Všechna práva vyhrazena , kopírování a další užití zveřejněných materiálů je možné pouze se souhlasem redakce :   Kontakt  
Hledat na internetu

Hlavní strana | Inzerce | Počítače | Hudba | Kontakt