Počítače - Excel -  práce se sloupci a řádky

Práce se sloupci a řádky

Úprava výšky řádku

Výška řádku se standardně upravuje automaticky podle velikosti písma v buňce obsaženého textu. Pokud chcete změnit výšku řádku na jinou hodnotu, lze to zajistit volbou příkazu z hlavní nabídky Formát - Řádek, nebo pomocí myši. Kurzor myši přesuňte do prostoru popisku řádku (číslo) - při míjení horní, nebo spodní hranice řádku se vám změní kurzor na šipky nahoru a dolů. V této chvíli stiskněte levé tlačítko myši a tahem upravte výšku řádku podle svých představ.


Úprava šířky sloupce

Šířku sloupce lze zajistit volbou příkazu z hlavní nabídky Formát - Sloupec, nebo pomocí myši. Kurzor myši přesuňte do prostoru popisku sloupce (písmeno) - při míjení levé, nebo pravé hranice sloupce se vám změní kurzor na šipky vlevo a vpravo. V této chvíli stiskněte levé tlačítko myši a tahem upravte šířku sloupce podle svých představ.


Dialog

Hromadná úprava rozměrů řádků a sloupců

Pokud potřebujete upravit více řádků najednou , stačí je všechny označit ( klikem levého tlačítka myši na popisek v místě době kdy se popisek nezměnil na šipky, a tažením nahoru, nebo dolů rozšířit označenou oblast řádků) a upravit výšku jednoho řádku libovolného řádku z tohoto výběru - podle něj se následně upraví všechny ostatní označené řádky.

Vložení nových řádků řádků a sloupců

Nový sloupec nebo řádek je možné přesunktím kurzoru na místo vložení a volbou z hlavního menu Vložit - Řádek (nebo Sloupec). Pomocí myši lze obdobně po přesunutí na místo vložení vyvolat jejím pravým tlačítkem kontextovou nabídku a vybrat příkaz Vložit buňky. Po zobrazení dialogu si můžete vybrat zda vložíte řádek, nebo sloupec a kam chcete, aby se zbytek buňěk posunul.

Skrytí řádků a sloupců

Příkaz skrýt je součástí jak nabídky dostupné z hlavního menu Formát - Řádek (Sloupec), tak i z kontextové nabídky myši. Vyvolání nabídky jsem popsal již výše. Lze skrýt i více označených řádků (sloupců) najednou, i v nesouvislé oblasti. Číselná řada řádků a abecední řada sloupců je tímto nesouvislá. V místě, kde je skrytý řádek, nebo sloupec, je v popiscích zvýrazněné oddělítko. Po skrytí nejsou řádky a sloupce viditelné, fyzicky však existují a Excel s nimi počítá.

Znovu zviditelnit řádky a sloupce lze zadáním příkazu Zobrazit z hlavního menu Formát- Řádek (Sloupec), nebo pomocí kontextové nabídky myši ( po předchozím označení oblasti obsahující skryté elementy).

Tip Inzerujte zdarma na tomto portálu pro Plzeňský kraj. K inzerci můžete vkládat i fotografie.
Vložit nový inzerát Inzerce zdarma:
Koupím různé staré věci z půdy
Vzduchovky,hodiny,hodinky, mince a bankovky, čb pohlednice,panenky, řády, pozůst ...
foto k inzerci Sladký kavalír king charles španěl
Sladký kavalír King Charles španěl štěňata Všechna štěňata jsou doma vycvičená, ...
3x pravá bota
Prodám tři pravé boty, černé,2x č.44 a 1x č.43 Vhodné pro nemocnou pravou nohu ...
Prodám Ford Transit Custom
Najeto:117 000 km Vyr:10/2020 VIN:WF0Y XXTTGYLY86750 Modrá, počet dveří:4 4 d ...
Hledám starší silnější ženu 60+
Hledám starší silnější ženu k seznámení. Najdu ...
Podsvícená herní počítačová sestava
Prodám zánovní podsvícenou počítačovou herní sestavu kupovanou v září 2023. Zaob ...
Babetta 210
Prodám,solidní stav,nové pneu,spojka,garážovaná,14000 Kč. Zájemce na SMS ...
Řidič skupiny C+E Dobřany
Jedná se o přepravu zboží pro obchodní řetězec Penny Market Velmi dobré mzdové ...
Copyright © 2008 - 2024   Plzenak.cz
Všechna práva vyhrazena , kopírování a další užití zveřejněných materiálů je možné pouze se souhlasem redakce :   Kontakt  
Hledat na internetu

Hlavní strana | Inzerce | Počítače | Hudba | Kontakt